Jupyter VERSION - en to nl translation catalogue (422 entries)

en: Manually edit the JSON below to manipulate the metadata for this cell.
nl: Bewerk de JSON eronder handmatig om de metagegevens voor deze cel te manipuleren.

en: Manually edit the JSON below to manipulate the metadata for this notebook.
nl: Bewerk de JSON eronder handmatig om de metagegevens voor dit notebook te manipuleren.

en:  We recommend putting custom metadata attributes in an appropriately named substructure, so they don't conflict with those of others.
nl:  We raden u aan aangepaste metagegevenskenmerken in een op de juiste naam genoemde substructuur te plaatsen, zodat ze niet in strijd zijn met die van anderen.

en: Edit the metadata
nl: De metagegevens bewerken

en: Edit Notebook Metadata
nl: Metagegevens van notebook bewerken

en: Edit Cell Metadata
nl: Celmetagegevens bewerken

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Edit
nl: Bewerken

en: Apply
nl: Toepassen

en: WARNING: Could not save invalid JSON.
nl: WAARSCHUWING: Kan ongeldige JSON niet opslaan.

en: There are no attachments for this cell.
nl: Er zijn geen bijlagen voor deze cel.

en: Current cell attachments
nl: Huidige celbijlagen

en: Attachments
nl: Bijlagen

en: Restore
nl: Herstellen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Edit attachments
nl: Bijlagen bewerken

en: Edit Notebook Attachments
nl: Notebook-bijlagen bewerken

en: Edit Cell Attachments
nl: Celbijlagen bewerken

en: Select a file to insert.
nl: Selecteer een bestand dat u wilt invoegen.

en: Select a file
nl: Een bestand selecteren

en: You are using Jupyter NbClassic.
nl: U gebruikt Jupyter notebook.

en: The version of the Jupyter server is:
nl: De versie van de notebookserver is:

en: The server is running on this version of Python:
nl: De server draait op deze versie van Python:

en: Waiting for kernel to be available...
nl: Wachten tot kernel beschikbaar is...

en: Server Information:
nl: Servergegevens:

en: Current Kernel Information:
nl: Informatie van huidige kernel:

en: Could not access sys_info variable for version information.
nl: Kon geen toegang krijgen tot sys_info variabele voor versie-informatie.

en: Cannot find sys_info!
nl: Ik kan sys_info niet vinden!

en: About Jupyter NbClassic
nl: Over Jupyter Notebook

en: unable to contact kernel
nl: kan de kernel niet bereiken

en: toggle rtl layout
nl: rtl-indeling in- en uitschakelen

en: Toggle the screen directionality between left-to-right and right-to-left
nl: De richting van het scherm schakelen tussen links-naar-rechts en rechts-naar-links

en: edit command mode keyboard shortcuts
nl: sneltoetsen in de opdrachtmodus bewerken

en: Open a dialog to edit the command mode keyboard shortcuts
nl: Een dialoogvenster openen om sneltoetsen in de opdrachtmodus te bewerken

en: restart kernel
nl: kernel herstarten

en: restart the kernel (no confirmation dialog)
nl: de kernel herstarten (geen bevestigingsdialoogvenster)

en: confirm restart kernel
nl: bevestig herstart van kernel

en: restart the kernel (with dialog)
nl: de kernel herstarten (met dialoogvenster)

en: restart kernel and run all cells
nl: kernel herstarten en alle cellen uitvoeren

en: restart the kernel, then re-run the whole notebook (no confirmation dialog)
nl: herstart de kernel en voer vervolgens het hele notebook uit (geen bevestigingsdialoogvenster)

en: confirm restart kernel and run all cells
nl: bevestig herstartern kernel en cellen uitvoeren

en: restart the kernel, then re-run the whole notebook (with dialog)
nl: herstart de kernel en voer vervolgens het hele notebook uit (met dialoogvenster)

en: restart kernel and clear output
nl: kernel herstarten en de uitvoer wissen

en: restart the kernel and clear all output (no confirmation dialog)
nl: herstart de kernel en schakel alle uitvoer uit (geen bevestigingsdialoogvenster)

en: confirm restart kernel and clear output
nl: bevestigen herstart kernel en verwijder uitvoer

en: restart the kernel and clear all output (with dialog)
nl: herstart de kernel en verwijder alle uitvoer (met dialoogvenster)

en: interrupt the kernel
nl: de kernel onderbreken

en: run cell and select next
nl: cel uitvoeren en volgende selecteren

en: run cell, select below
nl: cel uitvoeren en de cel eronder selecteren

en: run selected cells
nl: geselecteerde cellen uitvoeren

en: run cell and insert below
nl: cel uitvoeren en voeg een cel toe

en: run all cells
nl: alle cellen uitvoeren

en: run all cells above
nl: alle cellen erboven uitvoeren

en: run all cells below
nl: alle cellen eronder uitvoeren

en: enter command mode
nl: ingaan op de opdrachtmodus

en: insert image
nl: afbeelding invoegen

en: cut cell attachments
nl: celbijlagen knippen

en: copy cell attachments
nl: celbijlagen kopiëren

en: paste cell attachments
nl: celbijlagen plakken

en: split cell at cursor
nl: cel splitsen bij cursor

en: enter edit mode
nl: activeer bewerkingsmodus

en: select previous cell
nl: vorige cel selecteren

en: select cell above
nl: cel erboven selecteren

en: select next cell
nl: volgende cel selecteren

en: select cell below
nl: cel eronder selecteren

en: extend selection above
nl: selectie naar boven uitbreiden

en: extend selected cells above
nl: geselecteerde cellen naar boven uitbreiden

en: extend selection below
nl: selectie naar onder uitbreiden

en: extend selected cells below
nl: geselecteerde cellen naar onder uitbreiden

en: cut selected cells
nl: geselecteerde cellen knippen

en: copy selected cells
nl: geselecteerde cellen kopiëren

en: paste cells above
nl: cellen erboven plakken

en: paste cells below
nl: cellen eronder plakken

en: insert cell above
nl: cel erboven invoegen

en: insert cell below
nl: cel eronder invoegen

en: change cell to code
nl: cel wijzigen naar code

en: change cell to markdown
nl: cel wijzigen naar markdown

en: change cell to raw
nl: cel wijzigen naar raw

en: change cell to heading 1
nl: cel wijzigen naar header 1

en: change cell to heading 2
nl: cel wijzigen naar header 2

en: change cell to heading 3
nl: cel wijzigen naar header 3

en: change cell to heading 4
nl: cel wijzigen naar header 4

en: change cell to heading 5
nl: cel wijzigen naar header 5

en: change cell to heading 6
nl: cel wijzigen naar header 6

en: toggle cell output
nl: celuitvoer in- of uitschakelen

en: toggle output of selected cells
nl: uitvoer van geselecteerde cellen in- of uitschakelen

en: toggle cell scrolling
nl: scrollen van cellen in- of uitschakelen

en: toggle output scrolling of selected cells
nl: scrollen van uitvoer van geselecteerde cellen in- of uitschakelen

en: clear cell output
nl: verwijder celuitvoer

en: clear output of selected cells
nl: verwijder uitvoer van geselecteerde cellen

en: move cells down
nl: cellen naar beneden verplaatsen

en: move selected cells down
nl: geselecteerde cellen naar beneden verplaatsen

en: move cells up
nl: cellen omhoog verplaatsen

en: move selected cells up
nl: geselecteerde cellen omhoog verplaatsen

en: toggle line numbers
nl: regelnummers in- of uitschakelen

en: show keyboard shortcuts
nl: sneltoetsen weergeven

en: delete cells
nl: cellen verwijderen

en: delete selected cells
nl: geselecteerde cellen verwijderen

en: undo cell deletion
nl: celverwijdering ongedaan maken

en: merge cell with previous cell
nl: cel samenvoegen met vorige cel

en: merge cell above
nl: cel erboven samenvoegen

en: merge cell with next cell
nl: cel samenvoegen met volgende cel

en: merge cell below
nl: cel eronder samenvoegen

en: merge selected cells
nl: geselecteerde cellen samenvoegen

en: merge cells
nl: cellen samenvoegen

en: merge selected cells, or current cell with cell below if only one cell is selected
nl: geselecteerde cellen of huidige cel samenvoegen met cel eronder als slechts één cel is geselecteerd

en: show command pallette
nl: opdrachtpallette weergeven

en: open the command palette
nl: opdrachtpallette openen

en: toggle all line numbers
nl: alle regelnummers in- en uitschakelen

en: toggles line numbers in all cells, and persist the setting
nl: lijnnummers in alle cellen in- of uitschakelen en de instelling aanhouden

en: show all line numbers
nl: alle regelnummers weergeven

en: show line numbers in all cells, and persist the setting
nl: lijnnummers in alle cellen weergeven en de instelling aanhouden

en: hide all line numbers
nl: alle regelnummers verbergen

en: hide line numbers in all cells, and persist the setting
nl: regelnummers in alle cellen verbergen en de instelling aanhouden

en: toggle header
nl: koptekst in- en uitschakelen

en: switch between showing and hiding the header
nl: schakelen tussen het weergeven en verbergen van de koptekst

en: show the header
nl: de koptekst weergeven

en: hide the header
nl: de koptekst verbergen

en: toggle toolbar
nl: werkbalk schakelen

en: switch between showing and hiding the toolbar
nl: schakelen tussen het weergeven en verbergen van de werkbalk

en: show the toolbar
nl: de werkbalk weergeven

en: hide the toolbar
nl: de werkbalk verbergen

en: close the pager
nl: de pager sluiten

en: ignore
nl: Negeren

en: move cursor up
nl: cursor omhoog verplaatsen

en: move cursor down
nl: cursor omlaag verplaatsen

en: scroll notebook down
nl: scroll notebook omlaag

en: scroll notebook up
nl: scroll notebook omhoog

en: scroll cell center
nl: scroll cel naar het midden

en: Scroll the current cell to the center
nl: De huidige cel naar het midden scrollen

en: scroll cell top
nl: scroll cel naar boven

en: Scroll the current cell to the top
nl: De huidige cel volledig naar boven scrollen

en: duplicate notebook
nl: dupliceer notebook

en: Create and open a copy of the current notebook
nl: Een kopie van het huidige notebook maken en openen

en: trust notebook
nl: vertrouw notebook

en: Trust the current notebook
nl: Het huidige notebook vertrouwen

en: rename notebook
nl: naam van notebook wijzigen

en: Rename the current notebook
nl: De naam van het huidige notebook wijzigen

en: toggle all cells output collapsed
nl: alle samengevouwen celuitvoer in- of uitschakelen

en: Toggle the hidden state of all output areas
nl: De zichtbaarheid status van alle uitvoergebieden in- of uitschakelen

en: toggle all cells output scrolled
nl: alle cellenuitvoer in- of uitschakelen

en: Toggle the scrolling state of all output areas
nl: De scroll-status van alle uitvoergebieden in- of uitschakelen

en: clear all cells output
nl: alle cellenuitvoer wissen

en: Clear the content of all the outputs
nl: De inhoud van alle celuitvoer wissen

en: save notebook
nl: notebook opslaan

en: Save and Checkpoint
nl: Opslaan en checkpoint

en: Warning: accessing Cell.cm_config directly is deprecated.
nl: Waarschuwing: rechtstreeks toegang tot Cell.cm_config wordt afgeschaft.

en: Unrecognized cell type: %s
nl: Niet-herkende celtype: %s

en: Unrecognized cell type
nl: Niet-herkende celtype

en: Error in cell toolbar callback %s
nl: Fout in callback-functie van de celwerkbalk

en: Clipboard types: %s
nl: Klembordtypen: %s

en: Dialog for paste from system clipboard
nl: Dialoogvenster voor plakken van het klembord van het systeem

en: Press %s again to paste
nl: Druk nogmaals op %s om te plakken

en: Why is this needed?
nl: Waarom is dit nodig?

en: We can't get paste events in this browser without a text box.
nl: We kunnen niet plakken in deze browser zonder tekstvak.

en: There's an invisible text box focused in this dialog.
nl: Er is een onzichtbaar tekstvak geopend in dit dialoogvenster.

en: %s to paste
nl: %s plakken

en: Can't execute cell since kernel is not set.
nl: Kan geen cel uitvoeren omdat kernel niet is ingesteld.

en: Could not find a kernel matching %s. Please select a kernel:
nl: Kon geen kernel vinden die overeenkomt met %s. Selecteer een kernel:

en: Continue Without Kernel
nl: Doorgaan zonder kernel

en: Set Kernel
nl: Kernel instellen

en: Kernel not found
nl: Kernel niet gevonden

en: Creating Notebook Failed
nl: Notebook maken is mislukt

en: The error was: %s
nl: De fout was: %s

en: Run
nl: Uitvoeren

en: Heading
nl: Headers

en: unrecognized cell type:
nl: niet-herkende celtype:

en: Failed to retrieve MathJax from '%s'
nl: Kan MathJax niet ophalen uit '%s'

en: Math/LaTeX rendering will be disabled.
nl: Wiskunde/LaTeX-rendering wordt uitgeschakeld.

en: Trusted Notebook
nl: Vertrouwd notebook

en: Trust Notebook
nl: Notebook vertrouwen

en: None
nl: Geen

en: No checkpoints
nl: Geen checkpoints

en: Opens in a new window
nl: Opent in een nieuw venster

en: Autosave in progress, latest changes may be lost.
nl: Bezig met automatisch opslaan, de laatste wijzigingen kunnen verloren gaan.

en: Unsaved changes will be lost.
nl: Niet-opgeslagen wijzigingen gaan verloren.

en: The Kernel is busy, outputs may be lost.
nl: De Kernel is bezet, uitvoeren kunnen verloren gaan.

en: This notebook is version %1$s, but we only fully support up to %2$s.
nl: Deze notebook is versie %1$s, maar we ondersteunen alleen volledig tot %2$s.

en: You can still work with this notebook, but cell and output types introduced in later notebook versions will not be available.
nl: U kunt nog steeds met deze notebook werken, maar cel- en uitvoertypen die in latere notebookversies zijn geïntroduceerd, zijn niet beschikbaar.

en: Restart and Run All Cells
nl: Herstarten en alle cellen uitvoeren

en: Restart and Clear All Outputs
nl: Herstarten en alle uitvoer wissen

en: Restart
nl: Herstarten

en: Continue Running
nl: Doorgaan met uitvoeren

en: Overwrite
nl: Overschrijven

en: Trust
nl: Vertrouwen

en: Revert
nl: Terugkeren

en: Newer Notebook
nl: Nieuwer notebook

en: Use markdown headings
nl: Markdown headers gebruiken

en: Jupyter no longer uses special heading cells. Instead, write your headings in Markdown cells using # characters:
nl: Jupyter maakt geen gebruik meer van speciale headercellen. Schrijf in plaats daarvan uw headers in Markdown-cellen met # tekens:

en: ## This is a level 2 heading
nl: ## Dit is een niveau 2 header

en: Restart kernel and re-run the whole notebook?
nl: Kernel herstarten en het hele notebook opnieuw uitvoeren?

en: Are you sure you want to restart the current kernel and re-execute the whole notebook?  All variables and outputs will be lost.
nl: Weet u zeker dat u de huidige kernel wilt herstarten en het hele notebook opnieuw wilt uitvoeren?  Alle variabelen en uitgangen gaan verloren.

en: Restart kernel and clear all output?
nl: Herstart kernel en verwijder alle output?

en: Do you want to restart the current kernel and clear all output?  All variables and outputs will be lost.
nl: Wilt u de huidige kernel herstarten en alle uitvoer wissen?  Alle variabelen en uitgangen gaan verloren.

en: Restart kernel?
nl: Kernel herstarten?

en: Do you want to restart the current kernel?  All variables will be lost.
nl: Wilt u de huidige kernel herstarten?  Alle variabelen gaan verloren.

en: Shutdown kernel?
nl: Kernel afsluiten?

en: Do you want to shutdown the current kernel?  All variables will be lost.
nl: Wilt u de huidige kernel afsluiten?  Alle variabelen gaan verloren.

en: Notebook changed
nl: Notebook gewijzigd

en: The notebook file has changed on disk since the last time we opened or saved it. Do you want to overwrite the file on disk with the version open here, or load the version on disk (reload the page) ?
nl: Het notebookbestand op de schijf is gewijzigd sinds de laatste keer dat het geopend of opgeslagen is. Wilt u het bestand op schijf overschrijven met de versie die hier wordt geopend, of de versie op schijf laden (de pagina opnieuw laden) ?

en: Notebook validation failed
nl: Notebook validatie is mislukt

en: The save operation succeeded, but the notebook does not appear to be valid. The validation error was:
nl: De opslagbewerking is geslaagd, maar het notebook lijkt niet geldig te zijn. De validatiefout was:

en: A trusted Jupyter notebook may execute hidden malicious code when you open it. Selecting trust will immediately reload this notebook in a trusted state. For more information, see the Jupyter security documentation:
nl: Een vertrouwd Jupyter-notebook kan verborgen schadelijke code uitvoeren wanneer u het opent. Als u vertrouwensstatus selecteert, wordt dit notebook onmiddellijk opnieuw geladen in een vertrouwde status. Zie voor meer informatie de beveiligingsdocumentatie van Jupyter:

en: here
nl: hier

en: Trust this notebook?
nl: Vertrouw je dit notebook?

en: Notebook failed to load
nl: Notebook kan niet worden geladen

en: The error was:
nl: De fout was:

en: See the error console for details.
nl: Zie de foutconsole voor meer informatie.

en: The notebook also failed validation:
nl: De notebook validatie is ook mislukt:

en: An invalid notebook may not function properly. The validation error was:
nl: Een ongeldig notebook werkt mogelijk niet goed. De validatiefout was:

en: This notebook has been converted from an older notebook format to the current notebook format v(%s).
nl: Deze notebook is geconverteerd van een oudere notebookindeling naar de huidige notebookindeling v(%s).

en: This notebook has been converted from a newer notebook format to the current notebook format v(%s).
nl: Deze notebook is geconverteerd van een nieuwere notebookindeling naar de huidige notebookindeling v(%s).

en: The next time you save this notebook, the current notebook format will be used.
nl: De volgende keer dat u dit notebook opslaat, wordt de huidige notebookindeling gebruikt.

en: Older versions of Jupyter may not be able to read the new format.
nl: Oudere versies van Jupyter kunnen het nieuwe formaat mogelijk niet lezen.

en: Some features of the original notebook may not be available.
nl: Sommige functies van de originele notebook zijn mogelijk niet beschikbaar.

en: To preserve the original version, close the notebook without saving it.
nl: Als u de oorspronkelijke versie wilt behouden, sluit u het notebook zonder deze op te slaan.

en: Notebook converted
nl: Notebook geconverteerd

en: (No name)
nl: (Geen naam)

en: An unknown error occurred while loading this notebook. This version can load notebook formats %s or earlier. See the server log for details.
nl: Er is een onbekende fout opgetreden tijdens het laden van dit notebook. Deze versie kan notebook-indelingen %s of eerder laden. Zie het serverlogboek voor meer informatie.

en: Error loading notebook
nl: Fout bij het laden van notebook

en: Are you sure you want to revert the notebook to the latest checkpoint?
nl: Weet je zeker dat je het notebook wilt terugdraaien naar het laatste checkpoint?

en: This cannot be undone.
nl: Dit kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: The checkpoint was last updated at:
nl: Het checkpoint is voor het laatst bijgewerkt op:

en: Revert notebook to checkpoint
nl: Notebook terugzetten naar checkpoint

en: Edit Mode
nl: Bewerkingsmodus

en: Command Mode
nl: Opdrachtmodus

en: Kernel Created
nl: Kernel aangemaakt

en: Connecting to kernel
nl: Verbinding maken met kernel

en: Not Connected
nl: Niet verbonden

en: click to reconnect
nl: klik om opnieuw verbinding te maken

en: Restarting kernel
nl: Kernel herstarten

en: Kernel Restarting
nl: Kernel herstarten

en: The kernel appears to have died. It will restart automatically.
nl: De kernel lijkt te zijn gestopt. Hij wordt automatisch herstart.

en: Dead kernel
nl: Gestopte kernel

en: Kernel Dead
nl: Kernel is gestopt

en: Interrupting kernel
nl: Kernel onderbreken

en: No Connection to Kernel
nl: Geen verbinding met kernel

en: A connection to the notebook server could not be established. The notebook will continue trying to reconnect. Check your network connection or notebook server configuration.
nl: Er kan geen verbinding met de notebookserver worden gemaakt. Het notebook blijft proberen opnieuw verbinding te maken. Controleer de configuratie van uw netwerkverbinding of laptopserver.

en: Connection failed
nl: Verbinding is mislukt

en: No kernel
nl: Geen kernel

en: Kernel is not running
nl: Kernel is niet actief

en: Don't Restart
nl: Niet herstarten

en: Try Restarting Now
nl: Probeer nu te herstarten

en: The kernel has died, and the automatic restart has failed. It is possible the kernel cannot be restarted. If you are not able to restart the kernel, you will still be able to save the notebook, but running code will no longer work until the notebook is reopened.
nl: De kernel is gestopt en de automatische herstart is mislukt. Het is mogelijk dat de kernel niet kan worden herstart. Als u de kernel niet start, kan u het notebook nog steeds opslaan, maar werkt de code niet meer totdat het notebook opnieuw is geopend.

en: No Kernel
nl: Geen kernel

en: Failed to start the kernel
nl: Kan de kernel niet starten

en: Kernel Busy
nl: Kernel bezet

en: Kernel starting, please wait...
nl: Kernel beginnen, wachten...

en: Kernel ready
nl: Kernel klaar

en: Using kernel:
nl: Kernel gebruiken:

en: Only candidate for language: %1$s was %2$s.
nl: Enige kandidaat voor taal: %1$s was %2$s.

en: Loading notebook
nl: Notebook laden

en: Notebook loaded
nl: Notebook geladen

en: Saving notebook
nl: Notebook opslaan

en: Notebook saved
nl: Notebook opgeslagen

en: Notebook save failed
nl: Notebook opslaan is mislukt

en: Notebook copy failed
nl: Notebook kopiëren is mislukt

en: Checkpoint created
nl: Checkpoint gemaakt

en: Checkpoint failed
nl: Checkpoint is mislukt

en: Checkpoint deleted
nl: Checkpoint verwijderd

en: Checkpoint delete failed
nl: Checkpoint verwijderen is mislukt

en: Restoring to checkpoint...
nl: Herstellen naar checkpoint...

en: Checkpoint restore failed
nl: Checkpoint herstel is mislukt

en: Autosave disabled
nl: Automatisch opslaan uitgeschakeld

en: Saving every %d sec.
nl: Het notebook wordt elke %d sec opgeslagen.

en: Trusted
nl: Vertrouwd

en: Not Trusted
nl: Niet vertrouwd

en: click to expand output
nl: klik om de uitvoer volledig weer te geven

en: click to expand output; double click to hide output
nl: klik om de uitvoer te laten verschijnen; dubbelklikken om uitvoer te verbergen

en: click to unscroll output; double click to hide
nl: klik om de uitvoer te ontscrollen; dubbelklikken om te verbergen

en: click to scroll output; double click to hide
nl: klik om de uitvoer te scrollen; dubbelklikken om te verbergen

en: Javascript error adding output!
nl: Javascript fout bij het toevoegen van uitvoer!

en: See your browser Javascript console for more details.
nl: Zie uw browser Javascript console voor meer details.

en: Unrecognized output: %s
nl: Niet-herkende uitvoer: %s

en: Open the pager in an external window
nl: De pager openen in een extern venster

en: Close the pager
nl: De pager sluiten

en: go to cell start
nl: ga naar celstart

en: go to cell end
nl: ga naar het celeinde

en: go one word left
nl: één woord naar links gaan

en: go one word right
nl: ga een woord naar rechts

en: delete word before
nl: woord ervoor verwijderen

en: delete word after
nl: woord erna verwijderen

en: code completion or indent
nl: code aanvulling of inspringing

en: tooltip
nl: Tooltip

en: indent
nl: inspringing

en: dedent
nl: inspringing ongedaan maken

en: select all
nl: selecteer alle

en: undo
nl: Ongedaan maken

en: redo
nl: Opnieuw

en: Up
nl: Omhoog

en: Down
nl: Omlaag

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Recht

en: Caps Lock
nl: CAPS-LOCK

en: Page Up
nl: Pagina omhoog

en: Page Down
nl: Pagina omlaag

en: End
nl: Einde

en: Space
nl: Spatie

en: The Jupyter Notebook has two different keyboard input modes.
nl: De Jupyter Notebook heeft twee verschillende toetsenbordinvoermodi.

en: <b>Edit mode</b> allows you to type code or text into a cell and is indicated by a green cell border.
nl: <b>Edit-modus</b> u code of tekst typen in een cel en wordt aangegeven door een groene celrand.

en: <b>Command mode</b> binds the keyboard to notebook level commands and is indicated by a grey cell border with a blue left margin.
nl: <b>Command-modus</b> het toetsenbord bindt aan opdrachten op notebookniveau en wordt aangegeven door een grijze celrand met een blauwe linkermarge.

en: Close
nl: Sluiten

en: Keyboard shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: Command
nl: Opdracht

en: Control
nl: Controle

en: Option
nl: Optie

en: Return
nl: Terug

en: Command Mode (press %s to enable)
nl: Opdrachtmodus (druk op %s om in te schakelen)

en: Edit Shortcuts
nl: Sneltoetsen bewerken

en: edit command-mode keyboard shortcuts
nl: Sneltoetsen in de opdrachtmodus bewerken

en: Edit Mode (press %s to enable)
nl: Bewerkingsmodus (druk op %s om in te schakelen)

en: Autosave Failed!
nl: Automatisch opslaan is mislukt!

en: Rename
nl: Hernoemen

en: Enter a new notebook name:
nl: Voer een nieuwe notebooknaam in:

en: Rename Notebook
nl: De naam van notebook wijzigen

en: Invalid notebook name. Notebook names must have 1 or more characters and can contain any characters except :/\. Please enter a new notebook name:
nl: Ongeldige notebooknaam. Notebook-namen moeten 1 of meer tekens bevatten en kunnen tekens bevatten, behalve :/\. Voer een nieuwe notebooknaam in:

en: Renaming...
nl: Hernoemen...

en: Unknown error
nl: Onbekende fout

en: no checkpoint
nl: geen checkpoint

en: Last Checkpoint: %s
nl: Laatste checkpoint: %s

en: (unsaved changes)
nl: (niet-opgeslagen wijzigingen)

en: (autosaved)
nl: (automatisch opgeslagen)

en: Warning: too many matches (%d). Some changes might not be shown or applied.
nl: Waarschuwing: te veel matches (%d). Sommige wijzigingen worden mogelijk niet weergegeven of toegepast.

en: More than 100 matches, aborting
nl: Meer dan 100 matches, afbreken

en: Use regex (JavaScript regex syntax)
nl: Regex gebruiken (JavaScript regex syntax)

en: Replace in selected cells
nl: Vervangen in geselecteerde cellen

en: Match case
nl: Hoofdletters matchen

en: Find
nl: Zoek

en: Replace
nl: Vervangen

en: No matches, invalid or empty regular expression
nl: Geen overeenkomsten, ongeldige of lege reguliere expressie

en: Replace All
nl: Alles vervangen

en: Find and Replace
nl: Zoeken en vervangen

en: find and replace
nl: zoeken en vervangen

en: Write raw LaTeX or other formats here, for use with nbconvert. It will not be rendered in the notebook. When passing through nbconvert, a Raw Cell's content is added to the output unmodified.
nl: Schrijf hier in LaTeX of ander format, voor gebruik met nbconvert. Het wordt niet weergegeven in het notebook. Bij het doorlopen van nbconvert wordt de inhoud van een Raw Cell ongewijzigd aan de uitvoer toegevoegd.

en: Grow the tooltip vertically (press shift-tab twice)
nl: De tooltip verticaal laten groeien (druk twee keer op shift-tab)

en: show the current docstring in pager (press shift-tab 4 times)
nl: de huidige docstring weergeven in pager (druk 4 keer op shift-tab)

en: Open in Pager
nl: Openen in Pager

en: Tooltip will linger for 10 seconds while you type
nl: De tooltip blijft 10 seconden hangen terwijl u typt

en: Welcome to the Notebook Tour
nl: Welkom bij de Notebook Rondleiding

en: You can use the left and right arrow keys to go backwards and forwards.
nl: U kan de pijltjestoetsen links en rechts gebruiken om heen en weer te gaan.

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Click here to change the filename for this notebook.
nl: Klik hier om de bestandsnaam voor dit notebook te wijzigen.

en: Notebook Menubar
nl: Menubalk notebook

en: The menubar has menus for actions on the notebook, its cells, and the kernel it communicates with.
nl: De menubalk heeft menu's voor acties op het notebook, de cellen en de kernel waarmee het communiceert.

en: Notebook Toolbar
nl: Werkbalk Notebook

en: The toolbar has buttons for the most common actions. Hover your mouse over each button for more information.
nl: De werkbalk heeft knoppen voor de meest voorkomende acties. Beweeg met je muis over elke knop voor meer informatie.

en: Mode Indicator
nl: Modus-indicator

en: The Notebook has two modes: Edit Mode and Command Mode. In this area, an indicator can appear to tell you which mode you are in.
nl: De notebook heeft twee modi: De modus bewerken en de opdrachtmodus. In dit gebied kan een indicator verschijnen om u te vertellen in welke modus u zich bevindt.

en: Right now you are in Command Mode, and many keyboard shortcuts are available. In this mode, no icon is displayed in the indicator area.
nl: Op dit moment bent u in de opdrachtmodus en zijn er veel sneltoetsen beschikbaar. In deze modus wordt geen pictogram weergegeven in het indicatorgebied.

en: Pressing <code>Enter</code> or clicking in the input text area of the cell switches to Edit Mode.
nl: Als u op <code>Enter </code> drukt of klikt in het invoertekstgebied van de cel, schakelt u over naar de bewerkingsmodus.

en: Notice that the border around the currently active cell changed color. Typing will insert text into the currently active cell.
nl: De rand rond de actieve cel is van kleur veranderd. Als u typt, wordt tekst ingevoegd in de actieve cel.

en: Back to Command Mode
nl: Terug naar de opdrachtmodus

en: Pressing <code>Esc</code> or clicking outside of the input text area takes you back to Command Mode.
nl: Als u op <code>Esc drukt</code> of buiten het invoertekstgebied klikt, gaat u terug naar de opdrachtmodus.

en: Keyboard Shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: You can click here to get a list of all of the keyboard shortcuts.
nl: U hier klikken om een lijst van alle sneltoetsen te krijgen.

en: This is the Kernel indicator. It looks like this when the Kernel is idle.
nl: Dit is de Kernel indicator. Het ziet er zo uit als de Kernel niet actief is.

en: The Kernel indicator looks like this when the Kernel is busy.
nl: De Kernel indicator ziet er als volgt uit wanneer de Kernel bezig is.

en: Interrupting the Kernel
nl: De kernel onderbreken

en: To cancel a computation in progress, you can click here.
nl: Als u een actieve berekening wilt annuleren, kan u hier klikken.

en: Notification Area
nl: Systeemvak

en: Messages in response to user actions (Save, Interrupt, etc.) appear here.
nl: Berichten in reactie op acties van gebruikers (Opslaan, Onderbreken, enz.) worden hier weergegeven.

en: End of Tour
nl: Einde van de Tour

en: This concludes the Jupyter Notebook User Interface Tour.
nl: Dit concludeert de Jupyter Notebook User Interface Rondleiding.

en: Edit Attachments
nl: Bijlagen bewerken

en: Cell
nl: Cel

en: Edit Metadata
nl: Metagegevens bewerken

en: Custom
nl: Aangepaste

en: Set the MIME type of the raw cell:
nl: Stel het MIME-type van de raw cel in:

en: Raw Cell MIME Type
nl: Raw Cell MIME-type

en: Raw NBConvert Format
nl: Raw NBConvert-indeling

en: Raw Cell Format
nl: Raw-celnotatie

en: Slide
nl: Dia

en: Sub-Slide
nl: Subdia

en: Skip
nl: Overslaan

en: Notes
nl: Notities

en: Slide Type
nl: Diatype

en: Slideshow
nl: Diavoorstelling

en: Add tag
nl: Tag toevoegen

en: Edit the list of tags below. All whitespace is treated as tag separators.
nl: Bewerk de onderstaande lijst met tags. Alle witruimte wordt behandeld als tagscheidingstekens.

en: Edit the tags
nl: De tags bewerken

en: Edit Tags
nl: Tags bewerken

en: Shutdown
nl: Afsluiten

en: Create a new notebook with %s
nl: Een nieuw notebook maken met %s

en: An error occurred while creating a new notebook.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het maken van een nieuw notebook.

en: Creating File Failed
nl: Bestand maken is mislukt

en: An error occurred while creating a new file.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het maken van een nieuw bestand.

en: Creating Folder Failed
nl: Map maken is mislukt

en: An error occurred while creating a new folder.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het maken van een nieuwe map.

en: Failed to read file
nl: Bestand niet kunnen worden gelezen

en: Failed to read file %s
nl: Bestand %s niet kunnen lezen

en: The file size is %d MB. Do you still want to upload it?
nl: De bestandsgrootte is %d MB. Wil je het nog steeds uploaden?

en: Large file size warning
nl: Waarschuwing voor grote bestandsgrootte

en: Server error:
nl: Serverfout:

en: The notebook list is empty.
nl: De lijst met notebooks is leeg.

en: Click here to rename, delete, etc.
nl: Klik hier om de naam te wijzigen, te verwijderen, enz.

en: Running
nl: Actieve Processen

en: Enter a new file name:
nl: Voer een nieuwe bestandsnaam in:

en: Enter a new directory name:
nl: Voer een nieuwe mapnaam in:

en: Enter a new name:
nl: Voer een nieuwe naam in:

en: Rename file
nl: Naamvan het bestand wijzigen

en: Rename directory
nl: Naamvan naam wijzigen

en: Rename notebook
nl: De naam van notebook wijzigen

en: Move
nl: Verplaatsen

en: An error occurred while renaming "%1$s" to "%2$s".
nl: Er is een fout opgetreden bij het hernoemen van "%1$s" naar "%2$s".

en: Rename Failed
nl: Naam wijzigen Van mislukt

en: Enter a new destination directory path for this item: | Enter a new destination directory path for these %d items:
nl[0]: Voer een nieuw bestemmingsmap-pad in voor dit item:
nl[1]: Voer een nieuw bestemmingsmap-pad in voor deze %d items:

en: Move an Item | Move %d Items
nl[0]: Een item verplaatsen
nl[1]: %d objecten verplaatsen

en: An error occurred while moving "%1$s" from "%2$s" to "%3$s".
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verplaatsen van "%1$s" van "%2$s" naar "%3$s".

en: Move Failed
nl: Verplaatsen mislukt

en: Are you sure you want to permanently delete: "%s"? | Are you sure you want to permanently delete the %d files or folders selected?
nl[0]: Weet u zeker dat u het volgende definitief wilt verwijderen: "%s"?
nl[1]: Weet u zeker dat u de geselecteerde %d bestanden of mappen permanent wilt verwijderen?

en: An error occurred while deleting "%s".
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwijderen van "%s".

en: Delete Failed
nl: Verwijderen mislukt

en: Are you sure you want to duplicate: "%s"? | Are you sure you want to duplicate the %d files selected?
nl[0]: Weet u zeker dat u wilt dupliceren: "%s"?
nl[1]: Weet u zeker dat u de geselecteerde %d bestanden wilt dupliceren?

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: An error occurred while duplicating "%s".
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het dupliceren van "%s".

en: Duplicate Failed
nl: Dupliceren is mislukt

en: Upload
nl: Uploaden

en: Invalid file name
nl: Ongeldige bestandsnaam

en: File names must be at least one character and not start with a period
nl: Bestandsnamen moeten ten minste één teken zijn en niet beginnen met een periode

en: Cannot upload invalid Notebook
nl: Kan ongeldig notebook niet uploaden

en: There is already a file named "%s". Do you want to replace it?
nl: Er is al een bestand met de naam "%s". Wilt u het vervangen?

en: Replace file
nl: Bestand vervangen
